• KELKİT DÖNERCİSİ

SÜLEYMAN SOYLU KARADENİZ FESTİVALİNE KATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eyüpsultan Belediyesinin Alibeyköy Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde düzenlediği Karadeniz festivaline katıldı.

  • 16 Haziran 2019 11:26
  • A
  • A

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eyüpsultan Belediyesinin Alibeyköy Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde düzenlediği Karadeniz festivaline katıldı.

Osmanlı Parkı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen festivale  Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, başkan yardımcısı Ali Ruza Yavuz Eyüpsultan Rize DerneğiBaşkanı Mehmet Yazıcı, karadeniz sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.Festivalde konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Geçmişte bu şehrin kıymetini bilmeyenler, geçmişte bütün dünyaya söyleyeceği sözün ne anlama geldiğini bilmeyenler, geçmişte bu şehrin başına gelip de basiretsizlikle beraber yönetemeyenlere, bu şehrin manevi ikliminden anlamayanlara şu insanların her birine bir kardeş Eda’sıyla bakamayanlara bu şehri teslim etmeyiniz. Bende bir Karadeniz evladıyım. Bilesiniz ki iki buçuk yıldır İçişleri Bakanlığı görevini yapıyorum. İki buçuk yıldır bu ülkede vatandaşımız uyumadan uyamadım, huzur içerisinde bu memleketin yarınlara adım atmasını ortaya koyabilmek için çaba sarf ettik” dedi.

Soylu’dan CHP il başkanına, “Domuz yiyerek büyümedim bu memlekette”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yönelik konuşan Bakan Soylu, “İstanbul CHP il başkanı var. İsmini unuttum şimdi. Neydi? Diyor ki biz Süleyman Soylu’nun geçmişinin ne olduğunu biliyoruz. Ben size söyleyeyim geçmişimin ne olduğunu. Allah’a hamd olsun domuz yiyerek büyümedim bu memlekette. Helal lokma yiyerek büyüdüm. Sizin evladınız olarak büyüdük” diye konuştu.