• KELKİT DÖNERCİSİ

En ucuz çayın 2 TL’ye çıkması bekleniyor

ÇAYKUR'un son yaptığı zammın ardından İstanbul'da en ucuz çayın 2 TL'ye çıkması bekleniyor.

  • 26 Haziran 2019 11:41
  • A
  • A

Çaykur’un kuru çaya yüzde 15 zam yapmasının ardından gözler çaya gelecek zamma çevrildi. İstanbul Kıraathaneci Kahveci ve İçkisiz Gazinocular Esnaf Odası’nın 2019 yılının başında açıkladığı fiyat tarifesine göre üçüncü sınıf kafelerde (kıraathane) çay 2 TL’ye satılıyor. Çay ocaklarında ise fiyat tarifesi çayın 1 lira 80 kuruş. Çay ocaklarında satılan İstanbul’un en ucuz çayının 2 TL’yi bulması bekleniyor.

İstanbul Kıraathaneci Kahveci ve İçkisiz Gazinocular Esnaf Odası genel sekreteri Nihal Şimşek sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada önümüzdeki aralık ayında yeniden maliyet hesabı yapılacağını ve çay fiyatına bir zam geleceğini söyledi.

KAHVEYE ZAM ŞU AN KONUŞULMUYOR

Türk Kahvesi’nin çay ocağında ve kıraathanede tavsiye edilen fiyatı 5 TL. Henüz Türk Kahvesi’ne bir zam gelmesi beklenmiyor. Fakat serbest piyasadan dolayı fiyat tarifesine uymayan işletmeler de bulunuyor. Çayın ve kahvenin fiyatı işletmenin tasarrufuna göre değişebiliyor.

Zam öncesi ortalama 25 TL’ye satılan 1 kg’lık Çaykur Rize Turist çayının fiyatı bu zam ile birlikte 29 TL’ye çıkması bekleniyor.

Etiketler : ÇAY ZAM